سالن زیبایی فرزانه

پدیکور ناخن چیست ؟

پدیکور ناخن پا - کف سابی پا

امروزه داشتن یک ظاهر زیبا و جذاب اهمیت زیادی دارد که همه خانم ها برای رسیدن به این زیبایی تلاش می کنند. زیبایی پاها درگذشته کمتر مورد توجه قرار می‌گرفت ولی در حال حاضر اکثر خانم ها توجه ویژه ای به آن دارند. با آرایش پا اصطلاحا پدیکور گفته می شود که طی آن به زیباسازی هر چه بیشتر پاها می پردازند. با توجه به شرایط  خاصی که در این زمینه وجود دارد، در این مطلب به صورت جامع به پدیکور و نحوه انجام آن خواهیم پرداخت.

اینستاگرام سالن زیبایی فرزانه

برای مشاهده نمونه کارهای سالن زیبایی فرزانه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

راز سلامتی پا با پدیکور ناخن

هنوز بسیاری از افراد شناخت درستی از پدیکور و ندارند که به همین علت از خدمات ویژه این بخش محروم ماند‌ه‌اند. اگر بخواهیم کلمه پدیکور را به صورت تحت الفظی معنا کنیم، به معنای مراقبت از پا می‌باشد. در واقع پدیکور فقط به معنای آرایش کردن پاها نیست بلکه شامل موارد بیشتری می‌شود که مراقبت از پاها را نیز شامل خواهد شد. به صورت کلی بیشتر کسانی که پدیکور انجام می دهند خانم ها هستند ولی با این حال این روش برای آقایان نیز مناسب است. نکته جالب این است که قدمت پدیکور در جهان به بیش از ۴۰۰۰ سال می‌رسد که نشان دهنده اهمیت بالای آن است.

پدیکور ناخن پا - کف سابی پا

نکته جالب این است که این عمل می تواند برای مصارف درمانی نیز مورد استفاده قرار بگیرد. اگر این کار به صورت مرتب بر روی پاهای شما انجام شود، مسلما نتیجه آن نیز بسیار مثبت خواهد بود. پدیکور کردن یک کار حرفه ای است که باید در نهایت دقت صورت بگیرد. از همین رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما این کار را در سالن زیبایی فرزانه انجام دهید. با انجام این کار میزان گردش خون در پاهای شما بیشتر می‌شود که می‌توانید از این راهکار ویژه برای افزایش سلامتی پاهای خود استفاده کنید.

انواع کف سابی پا و فواید آن

کف سابی پا - اسپای پا

یکی از مهم ترین کارهایی که در فرایند پدیکور صورت می گیرد کف سابی پا است. با توجه به اینکه پاها به صورت مستقیم با سطح زمین در تماس هستند، معمولا حالت زمختی در پوست پا ایجاد می شود.  برخی از اوقات نیز شاهد آن هستیم که کف پاها حالت خشک پیدا می کند. یکی دیگر از مشکلاتی که به وجود می آید، ایجاد ترک در کف پای افراد است. از همین رو بهتر  است که کف سابی را برای پاهای خود انجام دهید. زمانی که کف سابی صورت می گیرد،‌  کف پاها حالت نرم،‌لطیف و زیبایی پیدا می کند. در واقع کف سابی بهترین راهی است که برای از بین بردن بخش های سفت شده پا مورد استفاده قرار می گیرد.

کفسابی پا با توجه به شرایط هر کس به صورت خاصی انجام می‌شود. در واقع کفسابی پاها به روش‌های معمولی، فرنچ و سنگ گرم انجام می‌شود. در واقع هرکس با توجه به شرایط پاهای خود باید از بین انواع کفسابی بهترین گزینه ممکن را برای خود انتخاب کند. با توجه به خواص درمانی که در کف سابی وجود دارد، بهتر است که شما هم از این روش عالی برای خود بهره ببرید.

فواید پدیکور چیست ؟

پدیکور پا یک روش عالی برای حفاظت و زیبایی پاها است که بیش از هر عامل دیگری اهمیت دارد. هر چقدر که پدیکور را به صورت منظم‌تری انجام دهید،‌به همان اندازه نیز میزان گردش خون در پاها افزایش پیدا می کند. در نتیجه بافت‌هایی که در قسمت پا قرار دارند بهتر تغذیه می شوند و سالم باقی می مانند. یکی دیگر از فواید پدیکور این است که بیماری ها و مشکلات مربوط به ناخن را به حداقل می رساند. معمولا کسی که کار پدیکور را برای شما انجام می دهد بلافاصله این مشکل را تشخیص می دهد و راهکارهای خود را برای حل این مشکل بیان می کند.

از دیگر فوایدی که در پدیکور وجود دارد این است که لایه برداری پوست به بهترین شکل ممکن صورت می گیرد.  در این حالت مواردی همچون کالوس پا نیز از بین می رود و پاها حالت نرم و لطیف خود را پیدا می کنند. طبق تحقیقاتی که تا به حال انجام شده است،‌پدیکور پاها می تواند از بروز عفونت های قارچی در پاها و ناخن جلوگیری کند. با توجه به فواید زیادی که در این روش وجود دارد، بهتر است که در اولین فرصت ممکن برای پدیکور پاها در سالن زیبایی فرزانه اقدام نمایید.

پارافین تراپی پا چیست؟ چه فواید و ضررهای دارد؟

پارافین تراپی پا - کالوس تراپی پا

امروزه روش های مختلفی برای پدیکور پاها ارائه می شود که یکی از مهم ترین آن ها پارافین تراپی می باشد.  این روش باعث می شود که ترک ها و پینه های موجود بر روی پا از بین برود و پوست صاف و شفافی برای شما ایجاد خواهد کرد.  همچنین این روش خواص درمانی متعددی دارد و دردهای عضلانی در قسمت پا را بهبود می دهد. پدیکور پاها با پارافین تراپی به شما امکان می دهد که پوست پاهای خود به لطیف ترین حالت ممکن دربیاورید.

با کمک پدیکور پارافین تراپی سفتی و زبری کف پا کاملا برطرف خواهد شد و به حالت طبیعی برخواهد گشت. در صورتی که وجود ترک های مختلف در قسمت پاشنه برای شما آزاردهنده است، بهتر است که از پدیکور پارافین تراپی برای حل این مساله استفاده کنید. البته این روش برای افراد دیابتی ضرر دارد و باید از سایر روش های پدیکور پا استفاده کنند. همچنین اشخاصی که در پاهای آن ها زخم های تازه و باز وجود دارد بهتر است که از پارافین تراپی بهره نبرند.

کالوس تراپی پا چیست ؟

از بین بردن پینه (کالوس) و پوست ضخیم و خشک کف پا به صورت حرفه ای با استفاده از کف سابی پا به وسیله رنده و سوهان پدیکور انجام می شود. با کف سابی پا، لایه های بالایی پوست تمیز تر شده و اکسیژن بیشتری به پوست پا می رسد در نتیجه پوست پا لطیف تر و سالم تر برای کالوس تراپی می توانید به سالن زیبایی که خدمات تخصصی پدیکور پا را انجام میدهند مراجعه نمایید.

کالوس تراپی پا - ریمو ترک عمیق پا و پاشنه قبل و بعد - کف سابی پاشنه پا - پدیکور

فواید کالوس تراپی پا

مزایای کالوس تراپی پا

کالوس تراپی پا - ریمو ترک عمیق پا و پاشنه قبل و بعد - کف سابی پاشنه پا - پدیکور

کالوس تراپی پا اگر به صورت حرفه ای انجام شود می تواند از مزایای زیر برخوردار باشد:

۱-باعث بهبود گردش خون می شود زیرا مواد مغذی بیشتری را برای سلول های پوست تامین می کند.

۲-با ماساژ و ایجاد فشار در کف پاها باعث آرامش می شود.

۳-اکسیژن رسانی به پا را بهبود می بخشد و پوست را سالم تر می کند.

ماندگاری پدیکور چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که درباره پدیکور پرسیده می‌شود این است که مدت ماندگاری آن چقدر است؟ در واقع برای پاسخ دادن به این سوال باید شرایط شخصی هر کس را در نظر گرفت. برای کسانی که فعالیت های فیزیکی زیادی دارند معمولا طول و دوام پدیکور حدود یک هفته است.  این در حالی است که یک فرد معمولی می تواند ماندگاری دو تا سه هفته ای داشته باشد که این عامل در نوع خود بسیار حائز اهمیت است.

در صورتی که شما خیلی اهل بیرون رفتن نیستید و فعالیت فیزیکی پایینی دارید، بازه زمانی یک ماهه برای ماندگاری پدیکور پیش بینی می شود. با توجه به شرایط خاصی که در این بخش وجود دارد، بهتر است که بر اساس شرایط شخصی خود مدت زمان پدیکور را برای خود افزایش دهید. البته فراموش نکنید که کیفیت انجام کار نیز بر روی دوام و ماندگاری آن تاثیر دارد. از همین رو بهتر است که این کار را در سالن زیبایی فرزانه انجام دهید زیرا در این حالت میزان دوام و ماندگاری آن نیز در بالاترین حد ممکن خواهد بود.

معرفی انواع پدیکور

پدیکور کردن روش های مختلفی دارد که هر کس با توجه به شرایط پاهای خود می تواند بهترین تصمیم ممکن را برای خود بگیرد. پدیکور معمولی پرکاربردتری نوع این خدمت است که اکثر افراد نیز از همین مورد استفاده می کنند. در این روش پاهای شما در آب گرم قرار می گیرند و بعد از آن کارهای همچون لایه برداری، فرم دهی ناخن ها و انجام ماساژ صورت می پذیرد. برای اینکه بهتر با سایر روش ها در این بخش آشنایی پیدا کنید،‌در ادامه آن ها را به صورت لیست شده بیان خواهیم کرد.

  • پدیکور فرنچ
  • پدیکور ژل
  • پارافین تراپی
  • اسپا
  • پدیکور گل رز

هرکدام از انواع پدیکورها که برای شما نام برده شدند، در موقعیت ویژه خود استفاده می شوند. در واقع شرایط هر کس تعیین کننده نوع پدیکور خواهد بود که این تشخیص توسط کسی که این کار را انجام می دهد صورت می گیرد. به صورت کلی اکثر افراد از روش پدیکور معمولی استفاده می‌کنند ولی با این حال سایر روش ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند. با توجه به شرایط خاصی که در این بخش وجود دارد، بهتر است که به کارکنان سالن زیبایی فرزانه اعتماد کنید تا بهترین راهکار ممکن را در اختیار شما قرار دهند.

اینستاگرام سالن زیبایی فرزانه

برای مشاهده نمونه کارهای سالن زیبایی فرزانه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

کوکتل پدیکور چیست؟

همانطور که قبلا هم به آن اشاره کردیم،‌پدیکور به تقویت پوست پا و ترمیم ناخن ها مربوط می شود. به همین علت به شما توصیه می کنیم که کوکتل پدیکور برای انجام هر چه بهتر این کار استفاده کنید. کوکتل ها در واقع یک نوع بمب حمام هستند که نقش بسیار مهمی در سلامت پاهای شما دارند. از همین رو به شما توصیه می کنیم که حتما از این محصول ویژه برای خود استفاده کنید. طبق بررسی‌هایی که در این راستا صورت گرفته است، کوکتل ها در اندازه ها و رنگ های مختلفی تولید شده اند که هر کدام آن ها کاربرد خاص خودش را دارد.

پدیکور با کوکتل -فوم پدیکور

نکته جالب این است که در داخل  کوکتل پدیکور می توان انواع مختلفی از مواد معدنی همچون پتاسیم را مشاهده کرد. این مواد معدنی نقش بسیار پررنگی در ترمیم پوست پا دارند که شما هم می‌توانید از این قابلیت به صورت ویژه استفاده کنید. نکته جالب این است که کوکتل ها حالت فورانی و جوشان دارند که همین امر سبب آزاد شدن املاح آن در داخل آب خواهد شد. در واقع محلول ایجاد شده می تواند آبرسانی به پوست پا را به نحو احسن انجام دهد و ناخن ها را به خوبی تقویت نماید.

کاربرد فوم پدیکور چیست؟

پدیکور با کوکتل -فوم پدیکور

طبق بررسی هایی که تا به حال انجام شده است، کاربردهای زیادی در کوکتل پدیکور وجود دارد که هر کدام از آن ها را باید به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهید. یکی از مهم ترین کاربردهایی که برای کوکتل پدیکور وجود دارد رفع خستگی پاها می باشد. اگر شما هم جزو کسانی هستید که پیاده روی طولانی دارید احتمالا درد پا را تجربه کرده اید. در چنین شرایطی استفاده از  کوکتل پدیکور می تواند برای شما بسیار مناسب باشد. یکی دیگر از ویژگی های فوق العاده کوکتل این است که بوی  بد پاها را از بین می برد.

اگر شما به دنبال راهی برای از بین بردن بوی بد پای خود هستید،  به شما پیشنهاد می کنیم که از کوکتل پدیکور برای خود استفاده کنید. کاربرد فوق العاده دیگری که می توان از آن نام برد لایه برداری پوست پا می باشد. در صورتی که احساس می کنید پوست پای شما حالت زبر پیدا کرده است، می توانید از قدرت لایه برداری این محصول برای پاهای خود بهره ببرید. این محصول می تواند باعث ایجاد نرمی و لطافت در پوست پاها شود که از این لحاظ جزو بهترین محصولاتی است که تا به حال شناخته شده است.

مراحل پدیکور حرفه ای چگونه است؟

برای اینکه پدیکور به نحو احسن انجام شود، باید تمامی مراحل آن با دقت پشت سر گذاشته شود. در مرحله اول تمامی آثار باقی مانده از لاک پاک می شود. همچنین نامرتبی ناخن ها با استفاده از ناخن گیر برطرف می شود و لبه های آن نیز با سوهان صاف خواهد شد. بعد از این مرحله تشت یا لگن مخصوص پدیکور با آب ولرم پر می شود. با توجه به نوع پدیکور انجام شده، انواع مواد لازم به آب ولرم  اضافه می شود. به طور مثال روغن های رزماری و اکالیپتوس دارای خاصیت پاک کنندگی بالایی هستند که به همین علت مصرف آن ها پیشنهاد می شود. زمانی که ترکیب آماده شد، بر روی یک صندلی راحتی بنشینید و پاهای خود را در داخل تشت قرار دهید.

ما باید حدود ۵ دقیقه صبر کنید تا خیس خوردگی پاها به بهترین شکل ممکن انجام شود. بعد از این مرحله باید از اسکراب پا استفاده کنید و آن را به قسمت های مختلف پا و ساق پا بزنید. در نهایت نیز آبکشی پاها باید به صورت دقیق صورت بگیرد. با توجه به زیاد بودن مراحل پدیکور،‌به شما پیشنهاد می شود که آن را در سالن زیبایی فرزانه انجام دهید تا از فواید بی‌نظیر آن محروم نمانید.

نحوه پدیکور پا در خانه

بسیاری از خانم ها دوست دارند که پدیکور پا را به صورت خانگی انجام دهند. برای انجام این کار در ابتدا باید تمامی مواد و ابزارهای لازم را فراهم کنید. در اولین بخش شما باید یک سطل پدیکور آماده کنید. بعد از اینکه این کار را انجام دادید، سطل را به اندازه نصف آن پر کنید و سپس کمی نمک حمام یا بدن به آن اضافه نمایید. در صورتی که نمک حمام در دسترس شما نیست می توانید از ترکیب شامپو،‌نمک معمولی و آب لیمو استفاده کنید.

این ترکیب می تواند به خوبی آلودگی های موجود بر روی پوست شما را از بین ببرد پس حتما از آ‌ن بهره ببرید. بعد از اینکه پاهای شما چند دقیقه در داخل این ترکیب باقی ماند، می توانید برای پاک کردن لاک ناخن اقدام کنید و ناخن های بلند شده را بگیرید. بعد از اتمام این کارها می توانید از یک اسکراب مخصوص برای پاهای خود استفاده کنید. در نهایت نیز باید با استفاده از ماسک های طبیعی لایه برداری پاها را انجام داد. بعد از اینکه تمامی این کارها را انجام دادید،‌با استفاده از یک حوله پاهای خود را خشک کنید.

پدیکور و اسپای پا در خانه و منزل

قیمت پدیکور و هزینه پدیکور پا در سالن زیبایی فرزانه

بسیاری از کسانی که می‌‌خواهند پدیکور را برای خود انجام دهند، اطلاع دقیقی از قیمت‌ها ندارند. به صورت کلی قیمت پدیکور با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود. هر چقدر که خدمات ارائه شده در پدیکور بیشتر باشد، به همان نسبت نیز قیمت با افزایش روبرو می شود. اولین عاملی که بر روی قیمت پدیکور تاثیر دارد نوع ابزار به کار رفته است. هر چقدر که تجهیزات پدیکور جدیدتر باشند، به همان نسبت نیز احتمال افزایش قیمت وجود دارد. مورد بعدی که باید آن را در نظر بگیرید نوع لوسیون های به کار رفته در پدیکور است. در حال حاضر از روغن ها و لوسیون های متعددی برای پدیکور استفاده می شود.

به طور قطع هر چقدر که قیمت و کیفیت این لوسیون ها بیشتر باشد،  قیمت نیز با افزایش روبرو می شود. ضد عفونی کننده ها از دیگر موادی هستند که در طول این فرایند مورد استفاده قرار می گیرند. این مواد نیز بر روی قیمت نهایی پدیکور تاثیر می گذارند که باید آن را در نظر داشته باشید. خوشبختانه سالن زیبایی فرزانه سعی کرده است که بهترین شرایط قیمتی را برای پدیکور ایجاد نماید. شما می توانید با استفاده از این فرصت مناسب، پدیکور را با مناسب ترین قیمت ممکن انجام دهید.

خدمات پدیکور بهترین آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی در سعادت آباد و شهرک غرب

بهترین سالن زیبایی و آرایشگاه زنانه در سعادت آباد و شهرک غرب سالن زیبایی فرزانه

نظرات متعددی در مورد زمان پدیکور کردن وجود دارد که باید به همه آن ها توجه ویژه ای داشت. در واقع برای تجدید پدیکور باید به سبک زندگی خود دقت کنید.  بعضی از افراد فعالیت های زیادی دارند و مدت زمان زیادی پاهای آن ها در داخل کفش باقی می ماند. این افراد باید هفته ای یکبار پدیکور انجام دهند تا همه چیز باب میل آن ها باشد. البته در صورتی که فعالیت های روزانه شما در حد عادی است می توانید هر دو هفته یکبار به سراغ پدیکور پاهای خود بروید.

در صورتی که بیشتر وقت و زمان خود را در داخل خانه می گذرانید، به شما پیشنهاد می دهیم که ماهی یکبار از این پدیکور استفاده کنید. همانطور که می بینید نمی توان برای همه افراد یک بازه زمانی در نظر گرفت و شرایط از این نظر بسیار متفاوت است. البته فراموش نکنید که کیفیت پدیکور نیز در مدت زمان  ماندگاری آن تاثیر دارد. خوشبختانه در سالن  زیبایی فرزانه این خدمت به صورت ویژه برای شما انجام می شود تا مدت زمان بیشتری از پدیکور بهره مند شوید.

سخن پایانی

پدیکور کردن پاها باعث زیبایی و خوش فرم شدن پاها می گردد که به همین علت بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. از همین رو بهتر است که حتما به صورت دوره‌ای این کار را انجام دهید. در واقع با این روش علاوه بر زیبایی پاها، در سلامتی آن ها نیز نقش زیادی دارد. برای اینکه بتوانید پدیکور را به بهترین نحو ممکن انجام دهید، حتما آن را در سالن زیبایی فرزانه انجام دهید. در این سالن بهترین خدمات مربوط به پدیکور و مانیکور ارائه می‌شود پس حتما از این فرصت برای خود استفاده کنید.

اسکرول به بالا