سالن زیبایی فرزانه

ژلیش ناخن و لاک ژل چیست ؟

ژلیش ناخن، شکوه طبیعی ناخن ها! تأثیر زیبایی ناخن در جوانی و درخشندگی دست ها برای همگان آشکار است. با توجه به اینکه رسیدگی به ناخن ها زیبایی دستها را دو چندان می‌کند. روز به روز بر شمار متدهای جدید طراحی و مانیکور ناخن افزوده می‌شود. ژلیش ناخن به عنوان متد محبوب مانیکور در میان بانوان محسوب می‌شود. ماندگاری، جلوه طبیعی، ظاهر براق و درخشنده و فرآیند کوتاه اجرای ژلیش ناخن، سبب محبوبیت روزافزون این متد شده است. لاک ژل ناخن با استفاده از لاک مخصوص طی فرآیندی کوتاه و تخصصی توسط بهترین مانیکور کاران سالن زیبایی فرزانه انجام می‌شود. لاک ژلیش در واقع نوعی لاک موقت اما با دوام بالا است که ساختار آن با لاک معمولی متفاوت است.

اینستاگرام سالن زیبایی فرزانه

برای مشاهده نمونه کارهای سالن زیبایی فرزانه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

ترند جدید ناخن با ژلیش ناخن و لاک ژل

ژلیش ناخن یکی از روش های مدرن مانیکور و زیباسازی ناخن دست است که با استفاده از لاک ژله ای انجام می‌شود. لاک ژل کردن ناخن روشی موقت و چند هفته ای برای داشتن ناخن هایی زیبا و مرتب است. در واقع لاک ژل برخلاف لاک های عادی دارای ظاهری زیبا و فاقد لب پر شدن می باشد.

لاک ژل با استفاده از لاک های حاوی اکریلیک روی ناخن های طبیعی و کاشت اجرا می شود. اجرای این روش اغلب در سه الی چهار لایه لاک ژلیش صورت می‌گیرد. بدین ترتیب لایه ای نسبتا محکم روی ناخن شکل می‌گیرد. این روش اغلب روی ناخن های طبیعی خوش فرم اجرا می‌شود. از این رو ظاهر نچرال و جذاب ناخن های طبیعی حفظ می شود. لاک ژل کردن ناخن های دست توسط بهترین مانیکوریست های متخصص سالن زیبایی فرزانه اجرا می‌شود.

ژلیش ناخن و لاک ژل چه تفاوتی با هم دارند؟

پرسش بسیاری از زیبا جویان درمورد تفاوت ژلیش ناخن با لاک ژل است. ژلیش در واقع نام برند یکی از انواع لاک اکریلیک مورد استفاده در لاک ژل نمودن ناخن است. این نام به مرور زمان روی روش لاک ژل نمودن ناخن مانده است؛ به عبارت دیگر لاک ژل نام اصلی متد و ژلیش نام مستعار آن است. از این رو این دو هیچ تفاوتی باهم ندارند. اغلب زیبا جویان و ناخن کاران فارغ از برند لاک ژلی‌ که استفاده می‌شود، عبارت ژلیش را بکار می برند. آگاهی به عدم تفاوت این دو از سردرگمی هنگام انتخاب متد مانیکور ناخن جلوگیری می‌کند.

ماندگاری ژلیش ناخن و لاک ژل چقدر است؟

ژلیش ناخن از ماندگاری نسبتا طولانی و قابل توجهی برخوردار است. دوام و ماندگاری لاک ژل ناخن به میزان مراقبت از دست ها و ناخن ها بستگی دارد. در صورت مراقبت صحیح و اصولی از ناخن ژله ای، دوام زیبایی آن از سه هفته تا یک ماه متغیر است. سرعت رشد ناخن ها در ماندگاری ژل ناخن نیز بسیار موثر است. ژل ناخن در صورت سرعت رشد پایین ناخن تا مدت ها زیبایی ظاهری خود را حفظ می‌کند. در حالی که رشد سریع ناخن سبب رشد ژل ناخن می‌شود. از این رو زیبایی ناخن ژله ای کاهش می یابد. مدت ماندگاری لاک ژله ای روی ناخن های مختلف متفاوت است.

ماندگاری بالای ژلیش با ماندگاری سایر لاک های معمولی قابل مقایسه نیست. دوام بالای این متد سبب محبوبیت آن در میان بانوان شاغل و خانه دار پرمشغله شده است. اطمینان از زیبایی ناخن ها در طول سه الی چهار هفته، مزیت بارز این شیوه می باشد. زیبا جویان پس از تغییر ظاهر لاک ژل نسبت به ترمیم ناخن ها اقدام می‌کنند.

مراقبت اصولی از ژلیش

مراقبت صحیح از ژلیش ناخن علاوه بر افزایش عمر ژلیش، سبب حفظ ظاهر مرتب و درخشنده ناخن ها می‌شود. برای مراقبت صحیح از ناخن باید به این نکته که ژل ناخن به صورت لایه ای ضخیم روی ناخن قرار میگیرد توجه نمود.

مراقبت اصولی لاک ژل از کدر شدن، لب پر شدن و پوسته پوسته شدن ژلیش جلوگیری می‌کند. نکات مراقبتی لاک ژل ناخن شامل موارد ذیل می باشند.

 • استفاده از دستکش هنگام استفاده از شوینده ها از تغییر کیفیت ژل ناخن جلوگیری می‌کند.
 • هنگام شستن و سیم کشی ظروف استفاده از دستکش الزامی است.
 •  استفاده از آب داغ و بسیار گرم از جلوه ی جذاب ناخن می کاهد. از این رو برای حفظ زیبایی و سلامت مانیکور بهتر است از آب ولرم استفاده شود.
 •  پرهیز از نزدیک شدن ناخن ها به حرارت لوازم گرمایشی، طول عمر ژل ناخن را افزایش می‌دهد.
 •  عدم استفاده از ناخن برای باز کردن منگنه، ایجاد خراش روی اجسام سخت و تحت فشار قرار دادن ناخن از نکات حائز اهمیت می باشد.
 • مرطوب کردن دستها و ناخن ها سبب افزایش ماندگاری مانیکور می‌شود.

مراحل ژلیش ناخن چگونه است؟

با توجه به اینکه ژلیش ناخن با لاک معمولی متفاوت است. اجرای آن شامل اقدامات خاصی است. اقدامات انجام شده در جهت آماده سازی ناخن و تقویت ماندگاری لاک ژله ای روی ناخن انجام می‌شوند. سپردن ناخن به ناخن کار حرفه ای سبب اجرای اصولی مراحل ژلیش و کسب نتیجه مطلوب می‌گردد. مراحل لاک ژل ناخن شامل زیر سازی، خراش ناخن، پرایمر و کشیدن لاک ژل روی ناخن می باشد.

زیر سازی ناخن و آماده سازی ناخن به عنوان مرحله اول ژلیش، برای زیبایی کار بسیار حائز اهمیت است. مانیکور خشک یا زیر سازی فرآیندی است که طی آن کوتیکول اطراف ناخن توسط ابزار مناسب کنار زده می‌شود. کنار زدن کوتیکول ناخن سبب نفوذ لاک به تمام قسمت های ناخن میشود و ماندگاری آن را افزایش می‌دهد. خراش دادن سطح ناخن و حذف لایه صاف روی ناخن، مرحله دوم ژلیش است. این فرایند به وسیله سوهان کاغذی انجام می‌شود. فرم دهی ناخن پس از خراش دادن آن صورت می‌گیرد. یک دستی اندازه ناخن ها و فرم دهی آنها در زیبایی نتیجه نهایی بسیار اهمیت دارد. از این رو بخش های اضافی و نامنظم ناخن ها به کمک سوهان دستی مرتب می‌شود.

نحوه اجرای ژلیش ناخن

مرحله اصلی ژلیش ناخن بعد از آماده سازی اولیه ناخن انجام می‌شود. پس از سمباده کشی اصولی ناخن، نوبت استفاده از مایع دهیدراتور به منظور قارچ کشی می باشد. سپس یک لایه پرایمر به عنوان زیر ساز روی صدف ناخن کشیده می‌شود.

پس از پرایمر یک لایه بیس کات روی صدف ناخن و نوک ناخن کشیده می‌شود. کیفیت بیس کات در نتیجه کار مؤثر می باشد. پس از انتخاب رنگ لاک ژل متناسب با رنگ پوست و سلیقه مشتری، یک لایه نازک لاک روی ناخن کشیده می‌شود. سپس ناخن ها به مدت 60 ثانیه داخل دستگاه UV یا LED قرار می‌گیرند. این مرحله برای رسیدن به ضخامت مورد نظر چند بار تکرار می‌شود. در واقع برای رسیدن به ضخامت مدنظر باید از چند لایه متمادی لاک ژله ای استفاده شود.

انواع مدل ژلیش ناخن و لاک ژل

مدل های متنوع و منحصربفرد بسیاری به روش ژلیش ناخن قابل اجرا می باشند. علاقه وافر بانوان به تنوع و زیبایی ناخن‌ها، سبب خلق ایده های جذاب برای طراحی و دیزاین ناخن با لاک ژل شده است. متدهای مختلف آمبره، فرنچ و طرح های متنوع توسط ژلیش ناخن روی ناخن های طبیعی، کاشت ژله ای و اکریلیک اجرا می‌شود. لاک ژل های متنوع قابل استفاده در ژلیش ناخن زمینه تنوع در طرح های مختلف را فراهم می‌سازد. لاک ژل حرارتی، لاک ژل اکلیلی، لاک ژل براق و لاک ژل مات از انواع لاک ژله ای قابل استفاده در ژلیش می باشند. برای ایجاد طرح های متنوع روی ناخن کمی ابتکار عمل کافی است. استفاده از اکلیل، نگین و لاک های اکلیلی زمینه تنوع را فراهم می‌نماید.

کاربرد دستگاه یو وی ناخن و ال ای دی چیست؟

ساختار شیمیایی لاک ژله ای مورد استفاده در ژلیش ناخن، به گونه ای است که تحت تأثیر امواج ماوراء بنفش خشک می‌شود. لاک های معمولی در مجاورت با هوا روی ناخن خشک می‌شوند؛ اما لاک ژل ناخن فقط در مجاورت امواج مخصوص دستگاه UV یا LED خشک شده و بافت مطلوب را ایجاد می‌نماید.

استفاده از دستگاه یو وی یا ال ای دی برای خشک نمودن لاک ژله ای به تناسب نوع لاک ژل انجام می‌شود. برخی لاک ژل ها تنها توسط امواج دستگاه ال ای دی خشک می‌شوند. برخی دیگر تنها تحت تأثیر امواج قوی یو وی تثبیت می‌شوند. ژل ناخن اختصاصی دستگاه LED در دستگاه یو وی خشک می‌شود؛ اما ژل ناخن دستگاه یو وی در دستگاه LED بافت مناسب را ایجاد نمی‌کند. از این رو جهت کسب نتیجه مطلوب و درخشندگی فوق العاده لاک، تناسب دستگاه با نوع لاک الزامی است.

بیس کات و تاپ کات ناخن چیست؟

زیبایی و کیفیت لاک ژلیش ناخن علاوه بر ساختار لاک ژلیش به زیر ساز مناسب و کاور با کیفیت بستگی دارد. تاپ کات و بیس کات محلول‌های اختصاصی مورد استفاده در فرآیند انجام ژل ناخن می باشند. بیس کات همانگونه که از نامش پیداست به عنوان بیس و پایه ژل لاک ناخن استفاده می‌شود. بیس کات با ایجاد چسبندگی سبب نگه داشتن لاک روی ناخن می‌شود. تاپ کات به عنوان محلول براق کننده و کاور نهایی ژلیش کاربرد گسترده دارد. در واقع یک لایه از این محلول پس از اجرای ژلیش ناخن، روی ناخن کشیده می‌شود. لایه براق روی لاک علاوه بر ایجاد درخشندگی و زیبایی دوچندان لاک، به عنوان محافظ لاک عمل می‌کند. بیس کات نیز علاوه بر ماندگاری لاک ژلیش، از تکه تکه شدن جلوگیری می‌کند.

پاک کردن ژلیش از روی ناخن و لاک ژل چگونه است؟

پاک کردن ژلیش ناخن به دلیل استحکام و جنس لاک ژله ای طی فرآیندی مخصوص انجام می‌شود. ریمو لاک ژل ناخن با پاک کردن لاک معمولی متفاوت است. پاک کردن لاک ژله ی روی ناخن توسط ناخن کاران در آرایشگاه و در منزل توسط فرد امکان پذیر است. روش های گوناگونی برای پاکسازی ژل ناخن وجود دارند که پایه ثابت همه آنها استون خالص و سوهان می باشد. ریمو لاک ژل روی ناخن معمولا با بهره‌گیری از پنبه، سوهان و استون خالص انجام می‌شود.

برای پاک کردن لاک ژل، ابتدا تاپ کات سطح ناخن با استفاده از سوهان خراش داده می‌شود. سپس تکه های کوچک پنبه توپی آغشته به استون روی ناخن قرار می‌گیرند. تکرار این عمل برای نفوذ بهتر استون در لایه های لاک ژل الزامی است. 15 دقیقه بعد از نفوذ استون به بافت لاک، لایه ژله ای به کمک پوشر جدا می‌شود. یکی دیگر از روش های ریموو ژلیش ناخن استفاده از انگشت دانه های سیلیکونی و کلیپس انگشت است. انگشت دانه های سیلیکونی و کلیپس انگشت با ثابت نگه داشتن پنبه آغشته به استون، فرآیند ریموو را تسریع می‌بخشند. با تهیه این پک ها ریموو ژلیش در منزل میسر می شود. استفاده از فویل برای ثابت نگه داشتن و تسریع روند پاکسازی ژل ناخن، روش مناسبی است. در تمام روش ها با اطمینان از نرم شدن ژلیش، به وسیله یک پوشر لایه ژلی را جدا می‌کنند.

اینستاگرام سالن زیبایی فرزانه

برای مشاهده نمونه کارهای سالن زیبایی فرزانه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نکته های مهم درباره ریموو ژلیش

ریموو ژلیش ناخن به دلیل وجود بیس کات و تاپ کات امری دشوار و تخصصی است. پاکسازی غیر اصولی ژل ناخن سبب آسیب جدی به بافت ناخن ها می‌گردد. نکات مورد توجه در ریموو ژل ناخن شامل موارد ذیل می باشند:

 • از پوسته پوسته کردن لاک ژل خودداری شود
 • از استون خالص مخصوص اعمال آرایشی بهداشتی استفاده شود
 • صبر و بردباری در نفوذ استون به لاک ژل برای کسب نتیجه مطلوب بسیار حائز اهمیت است
 • استفاده از پوشر چوبی بر پوشر فلزی ارجحیت دارد.
 • به منظور جلوگیری از ایجاد صدمات پوستی، اطراف ناخن به وازلین آغشته شود.

آیا ژلیش ناخن و لاک ژل برای ناخن های شما مضر است؟

زیبایی به چه قیمتی؟! مضرات ژلیش ناخن همچون اغلب روش های زیبا سازی صورت و ناخن به تخصص فرد ناخن کار و مراقبت صحیح بستگی دارد. تا بحال از نظر علمی، هیچگونه عوارض قطعی برای لاک ژل تعیین نشده اند.

اما عدم رعایت نکات ایمنی و مراقبتی سبب بروز عوارض می‌گردد. مضرات احتمالی این روش، زرد و شکننده شدن ناخن و آسیب به بافت ناخن می باشند. قرارگیری چهار لایه لاک ژله ای روی ناخن سبب اختلال در اکسیژن رسانی به ناخن می‌گردد. استراحت ناخن مابین دفعات ژلیش برای حفظ سلامت بافت ناخن الزامی است. برند و کیفیت لاک ژل مورد استفاده نیز سبب کاهش عوارض ژلیش می گردد. ریموو غیر اصولی ژل لاک ناخن نیز سبب آسیب به بافت ناخن می‌گردد؛ بنابراین اجرا و ریمو نادرست ژل ناخن سبب آسیب جدی به ناخن می‌گردد.

آیا می توان ژلیش ناخن و لاک ژل را در خانه انجام داد؟

ژلیش ناخن همچون برخی از تکنیک های آرایشی بهداشتی، در منزل قابل اجرا میباشد. برخی از بانوان به منظور صرفه جویی در وقت و هزینه های زیباسازی ناخن، ژلیش را در منزل انجام می‌دهند. البته کیفیت ژلیش در منزل با ژلیش در آرایشگاه قابل مقایسه نیست. سرعت و دقت اجرای ژلیش توسط متخصص در آرایشگاه سبب کسب نتیجه مطلوب می‌گردد. برای اجرای لاک ژل در منزل، تهیه لوازم ژلیش الزامی است. تهیه پک لاک ژل ناخن بهتر از تهیه لوازم به صورت جداگانه می باشد. دستگاه یو وی یا ال ای دی، لاک ژل و سوهان از لوازم ضروری ژلیش خانگی می باشند؛ بنابراین فرد می تواند پس از آموزش های لازم و تهیه تجهیزات مورد نیاز، در منزل لاک ژل ناخن انجام دهد.

لوازم مورد نیاز لاک ژل ناخن

هر یک از متدهای زیبا سازی ناخن به لوازم و تجهیزات اختصاصی نیاز دارد. لوازم مورد نیاز ژلیش ناخن شامل بیس کات، تاپ کات، دستگاه LED و UV، استون، سوهان، لاک ژله ای مخصوص ژلیش و… می باشند.

کارایی وسایل مورد نیاز ژلیش به شرح ذیل می باشد:

 • سوهان دستی: شکل دهی ناخن به فرم دلخواه با استفاده از سوهان دستی صورت می‌گیرد. سوهان سرامیکی و شیشه ای آسیب کمتری به بافت ناخن طبیعی می‌رسانند.
 • بافر: خراش دادن سطح ناخن برای تثبیت ژل لاک ناخن به وسیله بافر انجام می‌شود. بافرکشی لایه چربی سطح ناخن را خراش داده و ماندگاری ژل ناخن را افزایش می‌دهد.
 • عقب زن و نیپر: کوتیکول اضافی اطراف ناخن به وسیله عقب زن کنار زده می‌شود. سپس پوست های اضافی اطراف ناخن به کمک نیپر حذف می‌شوند.
 • پرایمر یا ضد قارچ: پرایمر برای ضدعفونی و آماده سازی سطح ناخن در ژلیش کاربرد دارد.
 • بیس کات و تاپ کات: این دو محلول به عنوان زیر ساز و کاور محافظ ژل ناخن مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • لاک ژل: لاک ژل ها در انواع طیف ها و رنگ ها روی ناخن های طبیعی و کاشت مورد استفاده می باشند.
 • دستگاه یو وی یا ال ای دی: لاک ژله ای حتما درون دستگاه های مذکور خشک می‌شود. قرار دادن ناخن ها به مدت 1 الی 2 دقیقه در این دستگاه ها سبب خشک شدن لاک می‌گردد.

مزایای خارق العاده ژلیش ناخن

ژلیش ناخن به عنوان آخرین متد مانیکور مزایای قابل توجهی برای بانوان دارد. مزایای ژل ناخن شامل موارد ذیل می‌باشند:

 • ماندگاری لاک ژله ای بیشتر از لاک های معمولی روی ناخن است.
 • زیبایی و جذابیت ظاهری لاک ژله ای، جلوه بصری ناخن ها را دوچندان می‌کند.
 • سطح براق و درخشان لاک ژله ای در مرور زمان حفظ می‌شود. در واقع لاک ژله ای مقاومت بسیاری در برابر فرسایش دارد.
 • پروسه ی اجرای ژلیش در تایمی کوتاه انجام می‌شود.
 • این متد روی انواع ناخن طبیعی، کاشت ژل و کاشت اکریلیک قابل اجرا است. از این محدودیتی برای دوستداران لاک ژل وجود ندارد.
 • هزینه ی لاک ژل نسبت به سایر متدهای مانیکور کمتر می باشد.
 • ناخن ژله ای در مقابل خط و خش، رنگ پریدگی و لب پر شدن بسیار مقاوم است.
 • ظاهر نچرال ژلیش جلوه بسیار زیبایی دارد.
 • روشی مطمئن برای زیباسازی یک ماهه دستها می باشد.
 • ژلیش سریعا خشک می‌شود.
 

قیمت ژلیش ناخن و هزینه لاک ژل

هزینه ی خدمات مراکز زیبایی و آرایشگاه ها به عوامل متعددی بستگی دارد. قیمت ژلیش ناخن از مرکزی به مرکز دیگر و از ناخن کاری به ناخن کار دیگر متفاوت است. قیمت نهایی ژلیش به عوامل متعددی چون نوع مواد، تجربه ناخن کار، برند لاک ژل و… بستگی دارد. از این رو تفاوت قیمت خدمات ناخن در سالن های زیبایی معقول می باشد. عوامل مؤثر در قیمت ژلیش به شرح ذیل می باشند.

مواد مورد استفاده لاک ژل فاکتور اصلی در میزان هزینه نهایی ژلیش است. کیفیت بالای مواد اولیه مانند لاک ژل، بیس کات و پرایمر در کسب نتیجه مطلوب و افزایش هزینه ژلیش مؤثر است.

نوع طرح مدنظر زیبا جو در میزان قیمت تأثیر دارد. طرح های ساده و معمولی هزینه چندانی نخواهد داشت.

قیمت ژل ناخن روی کاشت و لمینت ناخن به دلیل استفاده از پودر و مواد اولیه اضافی بالاتر از ژلیش طبیعی است؛ بنابراین ژلیش طبیعی هزینه کمتری برای زیبا جو دارد.

تجربه و مهارت ناخن کار همانگونه که در کیفیت نهایی مؤثر است، در میزان هزینه نیز تأثیر دارد. ناخن کار مجرب و باسلیقه، طرح های کاملا تمیز و زیبا اجرا می‌کنند.

محل مرکز زیبایی از فاکتورهای مؤثر بر قیمت و کیفیت ژلیش می باشد. سالن زیبایی فرزانه واقع در شهرک غرب، با کیفیت ترین و به صرفه ترین خدمات ناخن را به زیبا جویان ارائه می دهد.

بهترین آرایشگاه زنانه ژلیش ناخن در سعادت آباد و شهرک غرب

یافتن مراکز زیبایی معتبر با کادر مجرب و متعهد برای بانوان امری بسیار دشوار است. آرایشگاه فرزانه به عنوان بهترین مرکز ژلیش ناخن و سایر خدمات زیبایی ناخن در غرب تهران فعالیت می‌کند. قیمت به صرفه، خدمات VIP، نوبت دهی منظم و مشتری مداری از ویژگی های قابل توجه این مرکز زیبایی می باشند.

بسیاری از بانوان پس از یکبار مراجعه به سالن زیبایی فرزانه، مشتری دائمی خدمات مانیکور و ژلیش ناخن شده اند. اجرای طرح های ترند و مد روز برای ناخن کاران این سالن امری آسان است. از این رو بانوان می‌توانند با خیالی آسوده در این مرکز بهترین خدمات مانیکور را دریافت نمایند.

 

آراستگی ناخن ها در زیبایی و جذابیت ظاهری بانوان بسیار مؤثر است. ژلیش ناخن به عنوان تاپ ترین روش زیباسازی ناخن ها محبوبیت بسیاری میان بانوان یافته است. از این رو دریافت خدمات ژلیش از ناخن کاران مجرب در سالن های زیبایی معتبر برای بانوان اهمیت بسزایی دارد. آرایشگاه فرزانه در شهرک غرب و سعادت آباد با ارائه خدمات عالی دغدغه بانوان علاقمند به ژلیش را رفع نموده است.

اسکرول به بالا